U našem vrtiću 7. svibnja 2026. godine održana je vesela i edukativna kazališna predstava u izvedbi Studija Suncokret pod nazivom „Koje je godišnje doba najljepše?“. Riječ je o lutkarskom mjuziklu koji je djecu na zanimljiv i njima prilagođen način poveo kroz čarobni svijet godišnjih doba.
Autor priče, stihova i glazbe, Duško Mucalo, osmislio je dinamičnu i poučnu predstavu u kojoj se četiri simpatična lika – Snješko, Zeko, Dupin i Jesensko stablo – upuštaju u zabavnu raspravu. Svaki od njih pokušava dokazati da je upravo njegovo godišnje doba najljepše, pritom ističući njegove prednosti i pomalo skrivajući mane.
Kroz niz veselih, pamtljivih i atraktivnih songova, djeca su imala priliku upoznati posebnosti zime, proljeća, ljeta i jeseni. Scenski efekti, maštovite lutke i razigrani rekviziti dodatno su obogatili doživljaj, čineći predstavu iznimno zanimljivom i pristupačnom najmlađima.
Poseban dojam na djecu ostavio je završni song mjuzikla „Svako je godišnje doba najljepše – na svoj način najljepše!“. Melodija i poruka pjesme brzo su osvojile mališane koji su je već nakon predstave rado pjevušili, pokazujući koliko ih je izvedba oduševila.
Ova predstava nije bila samo zabavna, već i edukativna, jer je djeci na kreativan način približila prirodne cikluse i potaknula ih na razmišljanje o ljepoti različitosti. Zahvaljujemo Studiju Suncokret na gostovanju i veselimo se novim susretima ispunjenima igrom, pjesmom i učenjem.










